Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-11-01.

RAW a blues - wystawa fotografii Anety Czarnockiej-Kanik i Macieja Kanika

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: śląskie
Firma: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Powiat: m. Rybnik
Miejscowość: Rybnik
Kod pocztowy: 44-206
Ulica: 1 Maja 91B
E-mail: pokaż adres e-mail
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: www.dkchwalowice.pl
   
dodano: 2017.10.02
ważne do: 2017.11.01
wyświetleń: 119

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Finisaż wystawy
w piątek 20 października 2017 r. o godz. 18.30.

Wystawa towarzyszy festiwalowi 13. Rybnik Blues Festival i czynna będzie od 7 do 24.10.2017 r.Wstęp wolny.

Wystawa jest podsumowaniem kilkuletniej przygody fotograficznej Anety Czarnockiej-Kanik i Macieja Kanika z Rawa Blues Festival http://www.rawablues.com. Na wybranych pracach prezentowani są muzycy zarówno polskiej jak i zagranicznej sceny bluesowej. Rawa Blues to największy i najbardziej rozpoznawalny festiwal bluesowy w Polsce. Jego dyrektorem jest charyzmatyczny Ireneusz Dudek - wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Ale Rawa Blues Festival to nie tylko giganci bluesa - to także wierna publiczność w każdym wieku, która od 36 lat towarzyszy i współtworzy to wyjątkowe wydarzenie.

Aneta Czarnocka-Kanik - z urodzenia jastrzębianka. Zawodowo zajmuje się marketingiem terytorialnym. Jako dziecko zwykłą „pstrykaczkę” zabierała to tu, to tam. Z tą prawdziwą fotografią pierwszy raz zetknęła się tuż po ukończeniu liceum. W ręku znalazł się Zenit, a samodzielna praca w ciemni fotograficznej, poznanie procesu powstawania zdjęć od chwili pomysłu na zdjęcie do momentu otrzymania odbitki fotograficznej zaszczepiły w niej miłość do tej formy tworzenia. Potem były pierwsze plenery, wystawy i publikacje prac. Po studiach miłość do fotografii musiała poczekać - rodzina była na pierwszym miejscu. Wytchnieniem od życia codziennego była muzyka na żywo. Potem pojawił się pomysł, aby na koncert zabrać aparat fotograficzny. I tak to się zaczęło. Prócz fotografii koncertowej fascynują ją reportaże i portrety.

Maciej Kanik - urodził się w Bielsku-Białej. Prezes Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” http://www.niezalezni.art.pl. Na co dzień Manager. Z aparatem fotograficznym od zawsze, pierwsze zdjęcia wykonał Zenitem pod czujnym okiem taty, potem już swoją własną Smieną i kupioną na studiach w Szkocji Minoltą. Audiofil - muzyka jest wszędzie - w gabinecie, samochodzie, nawet łazience. Muzyka także sprawiła, iż narodziła się w nim trzecia miłość - do fotografii koncertowej. Udało się połączyć dwie pasje - do rejestrowania obrazu, łapania ulotnych chwil i muzyki. Zaczęło się niewinne - mały lokalny występ jazzowego zespołu, pierwsza fotografia, potem kolejne, potem już poszło. Na co dzień współpracuje z portalem nowiny.pl gdzie można znaleźć jego fotoreportaże z wydarzeń muzycznych z regionu.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama