Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-10-29.

Wernisaż wystawy Kasi Widmańskiej „Fotografie wybrane”

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: mazowieckie
Firma: Galeria Uległa
Powiat: m. Warszawa
Miejscowość: Warszawa
E-mail: pokaż adres e-mail
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: http://galeriaulegla.pl/
   
dodano: 2017.09.29
ważne do: 2017.10.29
wyświetleń: 170

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Żywa Galeria Stalowa 52 zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy fotografii Katarzyny Widmańskiej “Fotografie wybrane”. W trakcie wernisażu z autorskim muzycznym komentarzem do prac plastycznych wystąpi Wojtek Makowski, muzyk jazzowy, kompozytor, producent muzyczny (Triomaku, Ballady i Romanse). W Żywej Galerii wystąpi jako DJ, operując gatunkami muzycznymi takimi jak ambient, ECM jazz, czy downtempo i chillout. Całość muzycznej oprawy będzie wysmakowana i dopasowana do wernisażu, specjalnie po to, żeby spotęgować efekt wyjątkowych fotografii Kasi Widmańskiej.

„Zawsze cień pociągał ją bardziej niż światło. Noc bardziej niż dzień, a to co pozostające w ukryciu, bardziej niż to co widzimy na co dzień.
Katarzyna już od początku przesiąkała atmosferą artystyczną w swoim domu, nie dało się przed tym uciec. Rodzice – projektanci biżuterii obcowali z artystami, a Kasia odwiedzała mnóstwo galerii, wystaw i pracowni artystycznych. Tam mogła podglądać prace innych i szukać inspiracji. Inspiracji szukała również w książkach, szczególnie bajkach i opowieściach. Jedną z jej ulubionych jest „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Niezapomniana opowieść na pograniczu jawy i snu – podróż małej dziewczynki do krainy, w której wszystko może się zdarzyć. Wydaje się, że Kasia wciąż pozostaje w tej krainie, a sama twierdzi, że za każdym razem, kiedy wraca do tej lektury wchodzi głębiej i głębiej do nory królika.
Można śmiało stwierdzić, że Katarzyna „maluje” swoje fotografie . Ukończyła Instytut Sztuki AP w Krakowie. Te studia wywarły ogromny wpływ na jej dalszą twórczość . Chociaż jej fotografia nieustannie ewoluuje , zarówno w warstwie stylistycznej jak i tematycznej. Jej mistrzami do dziś są klasyczni malarze m.in Vermeer czy Rembrandt.
Kobieta – to ona niezmiennie od lat pojawia się na fotografiach Kasi. Kobieta – „dwuznaczna” Alicja, femme fatale, spiąca królewna, domina, a nawet w jednym z najnowszych cykli Madonna. Każdy temat, który porusza artystka reinterpretuje na nowo we własnej, zbudowanej przez siebie ikonografii.
Kasia oswaja tematy, których się boimy. Nekromacja, smierć, fetysz. W każdym z Nas drzemie cień, którego boimy się odsłonić, w który boimy się zajrzeć. Artystka robi to za nas i udaje się jej go w piękny sposób odkryć.
Na wystawie „Kasia Widmańska – fotografie wybrane” w Żywej Galerii Stalowa 52 w Warszawie zobaczycie zdjęcia z kilku etapów twórczości artystki. Będą prace z cykli „Alicji w Krainie Czarów”, „Necrofashion”czy Madonn. Pozwoli to na odkrycie myśli ducha, która gdzieś unosi się ponad wszystkimi jej fotografiami i wszystkie je łączy. Nie bójcie się odkryć swojej mrocznej strony, przecież każdy z nas ją ma.”
Samanta Belling
Katarzyna Widmańska absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie, dyplom w pracowni rysunku u prof. Jargusza. Laureatka Nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Jej twórczość dzieli się na dwa odrębne nurty: klasyczną fotografię portretu i mody oraz fotografię kreacyjną, na którą składają się tematyczne cykle zdjęć.
Artystka ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych a także liczne publikacje w prasie krajowej i zagranicznej.

WYBRANE WYSTAWY INDYWIDUALNE:
• Galeria OBOK ZPAF „Anatomia Melancholii” 2009
• Centrum Kultury ZAMEK, Wrocław 2007
• „Lalki” Galeria Suplement, Bytom 2008
• Galeria 9, Gliwice
• Galeria Jabłkowskich, Warszawa 2010
• „Alicja w Krainie Czarów” Galeria Pauza, Kraków
• Galeria PaCamera, SuwałkI
• Galeria Opus, Łódź 2014
• Galeria MOK, Olsztyn 2015
• Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków

Strony artystki:

https://widmanska.tumblr.com/

https://www.facebook.com/Widmanska/

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 6 października (piątek) 2017
Start: 19:00
Miejsce: Żywa Galeria Artbistro Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa
Wystawa czynna do: 8 listopada 2017
Kurator wystawy: Anna Madejska


Organizatorzy:

Żywa Galeria
http://www.stalowa52.pl/wernisaze

https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

Galeria Uległa
http://galeriaulegla.pl/

https://www.facebook.com/galeriawruchu/

Patroni:

Łyk Kultury, ArtMakers - Internetowa galeria sztuki

link do wydarzenia na facebooku:
http://www.facebook.com/events/807958726044339
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama