Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-04-03.

Spotkaj Artystę vol. 3 Zuza Ziółkowska / Hercberg i vol. 4 David Pataraia

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: mazowieckie
Firma: Galeria Uległa
Powiat: m. Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Ulica: Ząbkowska 3
E-mail: pokaż adres e-mail
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: http://galeriaulegla.pl/
   
dodano: 2017.01.03
ważne do: 2017.04.03
wyświetleń: 317

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

"Spotkaj artystę" to cykl kameralnych spotkań z artystami, twórcami i przedstawicielami grup artystycznych. To okazja do tego, aby w nieformalnej atmosferze poznać artystę, jego twórczość i sposób pracy.

4 stycznia - spotkanie z Davidem Pataraią
6 stycznia - spotkanie z Zuzą Ziółkowską / Hercberg
Start: 20:00
Miejsce: Fochy i Fanaberie
Adres: ul. Ząbkowska 3, Warszawa
Wstęp: wolny

Spotkaj artystę vol 3
Spotkanie z Davidem Pataraią
"Z Gruzji na Pragę"

Urodził się w Gruzji w 1971; od 24 lat mieszka i tworzy w Polsce. Studiował w ASP w Tbilisi , naukę kontynuował na warszawskiej, poznańskiej i krakowskiej ASP. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw w tym indywidualnych jak i zbiorowych a jego prace znajdują się w domach kolekcjonerów na całym świecie.

"Pochodzę z małej gruzińskiej wioski Kwemo Chibati. Mój dziadek, Markiane Pataraia, był najstarszym pasterzem w całej Gruzji. Wypasał krowy i owce na górskich stokach oddalonych od wybrzeża Morza Czarnego, gdzie leżała kiedyś starożytna Kolchida. Ojciec swoją znakomicie utrzymaną ciężarówką przewoził herbatę do miasta. Mama zbierała liście herbaty, dbała o dom i ogród. Brat, ma własną rodzinę. Nikt w domu nie interesował się sztuką – poza dziadkiem, który rzeźbił piękne łyżeczki z drzewa wiśniowego."

Strona artysty:https://web.facebook.com/pataraiatworczosc

Spotkaj Artystę vol 4
Spotkanie z Zuzą Ziółkowską / Hercberg
"Tożsamość sztuki"

Zuza Ziółkowska/Hercberg jest malarką oraz autorką instalacji i działań performatywnych. Artystkę interesuje temat pamięci i cielesności oraz zagadnienia związane z szeroko rozumianą tożsamością i przynależnością do miejsca. Jest doktorantką na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza i dr hab. Pawła Susida oraz Pracowni Sztuki w Domenie Publicznej prof. Krzysztofa Wodiczko. Ukończyła z wyróżnieniem rektorskim ASP w Warszawie, Pracownię Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza i dr hab. Pawła Susida. Jest także absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz UKSW w Warszawie, gdzie studiowała dziennikarstwo. Reprezentantka Polski na 4 Biennale UNESCO - ART CAMP 2014 Kolory Planety w Andorze. Uczestniczka warsztatów Innovating Science Communication at Medical Museums 2014 w Lejdzie -
Holandia - z projektem artystycznym Eugenika i Eutanazja.
Stypendystka z Projektu Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Stypendystka Funduszu Popierania Twórczości Przy Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS.

Strony artystki:http://www.zuzaziolkowska.com,http://www.ziolkowskahercberg.com,
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama