Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2018-04-01.

Czytając Guattariego w ruchu – warsztaty Bartosza Mroczkowskiego

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: łódzkie
Firma: Muzeum Sztuki w Łodzi
Powiat: m. Łódź
Miejscowość: Łódź
Ulica: Więckowskiego 36
E-mail: pokaż adres e-mail
   
dodano: 2018.01.31
ważne do: 2018.04.01
wyświetleń: 199

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

13.02.2017, godz. 17:00-19:00
ms1, Więckowskiego 36

Wydarzenie towarzyszy wystawie Asamblaże. Angela Melitopoulos i Maurizio Lazzarato

Celem warsztatów będzie podjęcie wspólnej lektury tekstów francuskiego myśliciela w kontekście wystawy prac Angeli Melitopoulos oraz Maurizio Lazzarato pt. Asamblaże. Uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnej lektury wybranych tekstów autora The Three Ecologies metodą close reading. Proponowana metoda polega na czytaniu przez każdego z uczestników na głos wybranego fragmentu tekstu. Kolejnym etapem warsztatów będzie wspólna praktyka ruchowa, mająca na celu ucieleśnienie konceptów przedstawionych przez Felixa Guattariego oraz ich interpretacji zaproponowanych przez Angelę Melitopoulos oraz Maurizio Lazzarato.

Zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału w warsztatach będą przyjmowane do 9 lutego 2018. Teksty czytane przez uczestników będą w języku polskim i angielskim. Praktyki ruchowe, które odbędą się w trakcie warsztatów, nie wiążą się z intensywnym wysiłkiem fizycznym, a także nie wymagają żadnego wcześniejszego, specjalnego przygotowania ani wykształcenia (tanecznego, choreograficznego itp.), czy też innych dodatkowych umiejętności.

Każda z osób zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach jest proszona o przesłanie krótkiej wiadomości mailowej, zawierającej informacje na temat swoich zainteresowań oraz powodów, dla których chce wziąć udział w warsztatach, na adres: bartosz.mroczkowski86@gmail.com. Uczestnictwo w warsztatach zostanie potwierdzone 10 lutego. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prowadzący: Bartosz Mroczkowski — doktorant w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, gdzie zajmuje się tematem konceptualizacji i praktyk ciała w perspektywie posthumanizmu i nowego materializmu (2013). Absolwent kierunku filozofia w IF UMK w Toruniu (2011): praca dyplomowa Anty-psychiatria: filozofia i praktyka. Założyciel portalu internetowego Machina Myśli. Razem z Krystyną Lamą Szydłowską organizował transdyscyplinarne warsztaty Praktyka kształtowania wiedzy w ruchu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół poststrukturalizmu i zagadnienia stawania się (Gilleus Deleuze i Felix Guattari), życia w ogóle (zoe), posthumanizmu, feministycznych teorii krytycznych, nowego materializmu, estetyki egzystencji, anty-psychiatrii i szeroko rozumianej cielesności oraz eksperymentów z nią związanych. Razem z Fundacją Sens Ruchu organizował cykl warsztatów Affects and Micropolitics – pool for practice exchange. Publikował w Praktyce Teoretycznej, Machinie Myśli, eCzasKultury oraz serii naukowej Scripta IFK UW.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama