Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-12-16.

Adwentowy koncert organowy - Rościsław Wygranienko w Olsztynie

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: warmińsko-mazurskie
Osoba: Jacek Wiśniewski
Powiat: m. Olsztyn
Miejscowość: Olsztyn
Ulica: Staszica 11
E-mail: pokaż adres e-mail
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: http://www.organ-music.net
   
dodano: 2017.12.02
ważne do: 2017.12.16
wyświetleń: 176

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

W święto Niepokalanego Poczęcia NMP w katedrze olsztyńskiej (Bazylika konkatedralna pw. św. Jakuba) wystąpi z recitalem organowym Rościsław Wygranienko, organista wirtuoz z Warszawy.

W programie znajdą się zarówno utwory maryjne (pieśń "Witaj, Święta i Poczęta" w opracowaniu kompozytorów polskich - St. Moniuszki, H. Miłka i F. Nowowiejskiego), jak i poświęcone tematowi życia i śmierci (passacaglie D. Buxtehude i Ch. F. Witta, premierowe wykonanie "Pieśni i tańców śmierci" Modesta Musorgskiego w transkrypcji na organy Rościsława Wygranienki oraz "In paradisum" z Requiem op. 48 G. Faure).

Koncert dedykowany jest pracownikom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie w podziękowaniu za uratowanie życia.

Wstęp wolny.

Rościsław Wygranienko - zwycięzca i juror międzynarodowych konkursów organowych (pierwsze nagrody m.in. na konkursach w St-Maurice (2003) i im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2005), absolwent UMFC w Warszawie (klasa organów prof. Joachima Grubicha), organista i dyrektor muzyczny Kościoła Anglikańskiego w Warszawie. Artysta specjalizuje się w wykonaniu polskiej muzyki organowej, prowadzi badania uwieńczone licznymi nagraniami (CD, TV, radio) i publikacjami. W Olsztynie artysta, koncertujący w kilkuset miastach wielu krajów Europy, wystąpi po raz pierwszy.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama