Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-12-17.

Koncert Stare Dobre Małżeństwo

60,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: lubuskie
Firma: Sulechowski Dom Kultury im. F. Chopina
Powiat: zielonogórski
Miejscowość: Sulechów
Kod pocztowy: 66-100
Ulica: Al. Wielkopolska 3
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: http://dk-sulechow.com/
   
dodano: 2017.09.18
ważne do: 2017.12.17
wyświetleń: 154

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Zapraszamy na koncert Starego Dobrego Małżeństwa –10 grudniaw Sali Widowiskowej dawnego Zboru zespół zaprezentuje utwory z najnowszej płyty„MEMORABILIA”.
Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie SDK (boczne wejście Zboru) oraz na KupBilecik.pl
Dwupłytowy album absolutnie niecodzienny. NOWOŚĆ, rzecz wyjątkowa, gratka, bo oto Lider Starego Dobrego MałżeństwaKrzysztof Myszkowskizerknął w przeszłość. W te odległe początki swojej drogi twórczej, w którą dopiero wyruszał, a towarzyszyło onegdaj mu sporadycznie, dłużej, czy krócej sporo osób, które także obwąchiwały swoją intuicją niejasną przyszłość i wyszukiwały swego miejsca w danej nam czasoprzestrzeni i sensu wszelakich rozgrywek w niej zachodzących.
Czy wywołać postarzałe i częściowo zapomniane duchy przeszłości? Indywidua niegdyś świetliste przywrócić do życia? Tak? Aby uczyniły raban i ponownie, oszukane nieco wspomnieniową podnietą, niczym obietnicą powrotu do raju (?) młodości, nabrały z nagła w przepalone życiem płuca ożywczego powietrza nadziei, dawnej, przyjacielskiej aury, a wydarte grdyki by nadęły się do głosu, zaś uśpione na pozór dusze znów udały motylą zwiewność i lekkość euforycznego muzycznego lotu z jego bezwiedną niefrasobliwością, naturalnością i o zgrozo ulotnym (jeszcze?) wdziękiem… w minionych kolorach przeszłości.
UżyłKrzysztof Myszkowskijakby fotograficznego i fonicznego, ale i kardiologicznegowywoływacza, miksując jakby echa głosów z przeszłości z tymi obecnymi, trwającymi w upartym łomocie zdrożnych już serduszek, których pogłos emanuje przecie słowem i pieśnią, wibracją szczerą, szokująco wprost adekwatną i aktualną, ba, dojrzałą. Emanuje… tęsknotą za czasem, kiedy wszystko jeszcze było możliwe i niedokonane. Schłodził czystąwodąrozsądku i wyczucia, wszystko to, co zebrał i nagrał z nami (2016) w studiu Radia Olsztyn – choć pliki muzyczne, (jak i sami wykonawcy) krążyły pomiędzy Polską i Kanadą, między Wrocławiem i Paryżem oraz na mniejszych dystansach krajowych. Krzysztof dodałutrwalacza, dopieszczając misternie ów mix swoim mitycznym zaśpiewem, muskając swoim dobrotliwym spojrzeniem, wreszcie z gracją upuszczając z rąk, niczym złote monety, by świeciły, pomiędzy kamykami życia, by brzękiem wabiły i przyciągały ciekawość, by wreszcie pozostały w skarbczykach niebanalnej muzycznej kolekcji. MEMORABILIA!!!
Usłyszymy na płycie:Krzysztofa Myszkowskiego, jego druha „muzycznej doli
i niedoli” –Andrzeja Sidorowicza –gitarzystę rodzącego się zespołu Stare Dobre Małżeństwo,JanaHyjka,inspiratora nazwy Stare Dobre Małżeństwoi współuczestnika kilku pierwszych koncertów, pierwszego skrzypka zespołu –Marka Czerniawskiegooraz „śpiewającego gitarzystę” –Sławomira Plotę.
Zabrzmią też głosy tych, którzy mieli wpływ na bieg historii SDM i odcisnęli swój ślad, jak to ujmuje Krzysztof Myszkowski: „oprawcy muzyczni z bratnich bądź bliźniaczych formacji spowitych nimbem sławy i świętości –Wacław Juszczyszyn(Wolna Grupa Bukowina),Mikołaj Korzistka(Bus Stop),Zbigniew Stefański(Bez Jacka),Jerzy Styczyński(Dżem),Mariusz Wilke(Słodki Całus Od Buby),Robert PiekarskiiWojciech Koptas(Pod Strzechą) oraz dyżurny bard i strażnik słowa –Piotr Bakal. Głosu płci pięknej broniąStrzeszankiBeataiMonika(po mężach Koptas i Mosionek) orazAla Ciebielska(Borutowa)”. Nie zabraknie obecnych członków ZESPOŁU –Bolesława Pietraszkiewicza
i
RomanaZiobry.
ZAPRASZAMY!!!
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama