Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-10-04.

Muzyka Narodów - Latino Americana - Kwartet Fourmat Gabriel

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: śląskie
Firma: Bytomskie Centrum Kultury
Powiat: m. Bytom
Miejscowość: Bytom
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: http://www.becek.pl/program/page,2/event,732,muzyka_narodow__latino_americana__kwartet_fourmat_gabriel
   
dodano: 2017.07.06
ważne do: 2017.10.04
wyświetleń: 184

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Muzyka Narodów - Latino Americana - Kwartet Fourmat Gabriel

20 sierpnia 2017, niedziela, godz. 16:00
Miejsce: Amfiteatr (Muszla Koncertowa), Park Miejski im. F. Kachla


KWARTET FOURMAT GABRIEL

Gabriel Koszela – obój,
Tomasz Picz - akordeon,
Jacek Gwizdoń - wiolonczela,
Ronald Tuczykont – kontrabas
Aleksandra Stokłosa – solistka Opery Śląskiej.
Gabriel Koszela jest pierwszym oboistą i rożkistą Orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu. Laureat szeregu konkursów w tym I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie instrumentów dętych drewnianych w Olsztynie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie oboju prof.Tomasza Miczki. Jako pierwszy oboista brał udział w koncertach i spektaklach m.in. z Orkiestrą Opery Wrocławskiej, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Filharmonią Śląską, Filharmonią Bałtycką, orkiestrami kameralnymi, Big Bandami w Polsce i zagranicą.
Jacek Gwizdoń wielokrotnie współpracował z orkiestrą Sinfonia Varsovia z którą koncertował w kraju i za granicą grając pod batutą wybitnych dyrygentów, takich, jak: Y.Menuhin, J.Frantz, J.Krenz, V.Schmidt Gärtenbach, J.Maksymiuk, K.Penderecki. Często występował jako koncertmistrz renomowanych zespołów, m.in. Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum”, Cameraty Impuls, Wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza”
Ronald Tuczykont – muzyk jazzowy , kompozytor. Studiował na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej, bral udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granica (Silesian Jazz meeting, Praha Jazz Festival, Petrovac Jazz Festival i wiele innych). Współpracował z wieloma światowej sławy muzykami jazzowymi m.in Tom Pereira, Twerrence Ngassa, Carmelo Iorio.
Tomasz Picz – absolwent SM st Podst.i Lic .im F.Chopina w Bytomiu w klasie akordeonu i waltorni.(1992) Laureat i uczestnik wielu konkursów akordeonowych.
Aleksandra Stokłosa - solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Już w okresie studiów które ukończyła z wyróżnieniem w 1997r, w klasie prof. Michaliny Growiec. Występuje w kraju i zagranicą. W 1999r. zadebiutowała w Operze Śląskiej partią Donny Elwiry w premierowym przedstawieniu "Don Giovanniego" W.A. Mozarta W roku 2007r. nawiązała również współpracę z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka gdzie występowała w koncertach poświęconych pamięci Jana Kiepury oraz w "Zemście Nietoperza". Temperament oraz predyspozycje aktorskie pozwalają Aleksandrze Stokłosie na wykonywanie partii o charakterze lirycznym jak i dramatycznym. Publiczność kocha artystkę także w repertuarze koncertowym.

W repertuarze muzyka amerykańska, rozrywkowa, jazzowa, m.in.: takich kompozytorów jak: Leonard Bernstein, Duke Elington, Hans Zimmer, Jerry Bock i John Kander.

Wstęp wolny.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama