Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-10-04.

Muzyka Narodów - Grecja - Karina Skrzeszewska i ZORBA

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: śląskie
Firma: Bytomskie Centrum Kultury
Powiat: m. Bytom
Miejscowość: Bytom
Kod pocztowy: 41-902
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: http://www.becek.pl/program/page,1/event,727,muzyka_narodow__grecja__karina_skrzeszewska_i_zorba
   
dodano: 2017.07.06
ważne do: 2017.10.04
wyświetleń: 189

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Muzyka Narodów - Grecja - Karina Skrzeszewska i ZORBA

16 lipca 2017, niedziela, godz. 16:00
Karina Skrzeszewska oraz ZESPÓŁ ZORBA
Miejsce: Amfiteatr (Muszla Koncertowa), Park Miejski im. F. Kachla

Artystka urodzona we Wrocławiu, w rodzinie polsko-greckiej. W 2001 roku ukończyła tam z wynikiem celującym Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła pod kierunkiem m.in. Krystyny Szostek-Radkowej, Ryszarda Karczykowskiego, Paulosa Raptisa, Renaty Scotto, Ingrid Kremling-Domańskiej, Rusko Ruskova. Występowała w teatrach operowych w Polsce , m.in.: Opera Wrocławska, Opera Bałtycka, Opera Śląska, Mazowiecki Teatr Muzyczny oraz za granicą: w Grecji, Szwajcarii, Słowacji, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwecji. W 2002 roku uczestniczyła w cyklu koncertów „Pieśni polskich”, które uświetniły wizytę Profesora Jana Miodka w USA i Kanadzie W jej repertuarze znajdują się partie z oper: „Łucja z Lammermoor”, „Lukrecja Borgia”, „Maria Stuarda” G. Donizettiego, „Don Giovanni”, „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta, „Cyganeria” Pucciniego, „Rigoletto” i „Traviata” G. Verdiego, a także operetek: „W krainie uśmiechu”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”.
Ze względu na swoje pochodzenie, od wielu lat jest ambasadorem kultury greckiej, prezentując publiczności podczas swoich koncertów klasyczne pieśni greckie Manosa Chadzidakisa, Apostolisa Kaldarasa i Mikisa Teodorakisa. W roku 2008 została uhonorowana prestiżową nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego „Złota Maska” w kategorii „Najlepsza rola wokalno-aktorska”, za kreacje zrealizowane w Operze Śląskiej: tytułową partię w operze G. Donizettiego „Łucja z Lammermoor” i rolę Dziewczyny w kantacie scenicznej C. Orffa „Carmina burana”.
Zespół ZORBA - powstał w 1984 roku na bazie istniejących wcześniej zespołów "HELLEN" i "KWIATY AKROPOLU". W okresie swej działalności wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. W repertuarze "ZORBY" znajdują się największe przeboje współczesnej i ludowej muzyki greckiej a także utwory oparte na motywach orientalnych. Artyści grają na oryginalnych narodowych instrumentach greckich "buzuki".
W programie m.in.: Sirtaki, Hasaposerwiko, Cifteteli, Zembekiko, Zorba oraz klasyczne pieśni greckie Manosa Chadzidakisa, Apostolisa Kaldarasa i Mikisa Teodorakisa.
Wstęp wolny.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama