Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-05-23.

MISTRZYNI BELCANTA Joanna Woś zaśpiewa w TW w Łodzi

15,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: łódzkie
Firma: Teatr Wielki w Łodzi
Powiat: m. Łódź
Miejscowość: Łódź
Ulica: plac Dąbrowskiego 1
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: operalodz.com
   
dodano: 2017.05.15
ważne do: 2017.05.23
wyświetleń: 104

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Joanna Woś – sopran, o którym wypowiedziano już chyba wszystkie możliwe pozytywne przymiotniki Mistrzyni belcanta wystąpi 15 maja w Teatrze Wielkim w Łodzi w specjalnym koncercie z cyklu NIE TYLKO OPERA.

Artystka od swojego debiutu w Teatrze Wielkim w Łodzi jest jego niekwestionowanym filarem i gwiazdą, ulubienicą publiczności. Jest niezrównaną mistrzynią belcanta, a jej tytułowe kreacje m.in. w "Lukrecji Borgii", "Annie Bolenie", "Łucji z Lammermoor", "Traviacie" czy główne w "Purytanach", "Cyruliku sewilskim", "Don Giovannim", "Czarodziejskim flecie", "Napoju miłosnym" już zapisały się na trwałe w historii nie tylko łódzkiej opery. Swoim talentem dzieli się publicznością całej Polski, jest też ozdobą wielu znaczących teatrów operowych i estrad filharmonicznych w całej Europie.

Tym razem Joanna Woś zaprasza na Scenę Kameralną na spotkanie B JAK BAROK I BELCANTO, w którym – jak nietrudno się domyślić – Artystka z towarzyszeniem fortepianu i sekstetu instrumentalnego zaprezentuje te utwory wokalne, w których skala głosu i jego sprawność techniczna mają znaczenie szczególne. Nie zabraknie więc popisowych i karkołomnych arii m.in. Donizettiego, Belliniego, Rossiniego, ale i wokalistyki kantatowej… Bacha.

W przypadku Joanny Woś i jej niezrównanej maestrii wokalnej o satysfakcję artystyczną i wrażenia emocjonalne mogą być Państwo spokojni.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama