Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2014-04-09.

Koncert Night of the Proms w Łodzi

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: łódzkie
Osoba: Prestige MJM
Powiat: m. Łódź
Miejscowość: Łódź
Ulica: al. Bandurskiego 7
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: http://imprezyprestige.com/
   
dodano: 2014.02.08
ważne do: 2014.04.09
wyświetleń: 844

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Night of the Proms: 60 osób w chórze i 75 w orkiestrze!

Nawet 135 muzyków może pojawić się na scenie podczas koncertu Night of the Proms, który odbędzie się 22 marca 2014 roku w Łodzi. Nie przez przypadek więc koncerty Night of the Proms określa się mianem największych halowych imprez w Europie.

Specyfika koncertów Night of the Proms polega na nadawaniu znanym na co dzień utworom niepowtarzalnego brzmienia dzięki akompaniamentowi orkiestry. W Łodzi podczas pierwszej edycji tej imprezy w Polsce fani usłyszą przeboje takich wykonawców jak: Amy Macdonald, OMD, John Miles, LeDiv4S, Natalia Kukulska czy Coolio. Gwiazdom imprezy towarzyszyć będzie orkiestra IL Novecento.

- To orkiestra z dużym stażem. Istnieje już od 1991 roku i występuje podczas największych wydarzeń muzycznych w Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Portugalii oraz w Słowenii – wymienia Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Night of the Proms w hali Atlas Arena w Łodzi.

Średnio w skład orkiestry wchodzi 60 muzyków. Na największych imprezach zdarza się jednak, że ich liczba jest większa i sięga nawet 75 osób. Z pewnością podobnie będzie 22 marca w Łodzi. Równie liczny będzie chór. - Zaprosiliśmy do udziału w tym koncercie Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej, który liczy około 60 członków – tłumaczy Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Chór to grupa studentów związanych z Politechniką Łódzką i innymi uczelniami w Łodzi. Od 20 lat jego dyrygentem jest Jerzy Rachubiński. - Naszym największym sukcesem był do tej pory udział w koncercie Andrea Bocellego, który odbył się 29 kwietnia 2012 roku. To było niesamowite przeżycie. Na podobne wrażenia liczymy podczas koncertu Night of the Proms – przekonuje Izabela Kwiatkowska, prezes Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej.

Koncert Night of the Proms odbędzie się 22 marca. Cały czas można nabywać bilety na to wydarzenie. Można to robić za pośrednictwem stron internetowych http://www.imprezyprestige.com ieventim.pl oraz w sieci salonów EMPIK i sklepówMediaMarkt i Saturn na terenie całego kraju.
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama