Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-05-20.

BAJKOLANDIA „W klepsydrze czasu” – 250-lecie lokacji miasta Andrychowa

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: małopolskie
Firma: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Powiat: wadowicki
Miejscowość: Andrychów
Kod pocztowy: 34-120
Ulica: Plac Mickiewicza
E-mail: pokaż adres e-mail
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: www.kultura.andrychow.eu
   
dodano: 2017.05.12
ważne do: 2017.05.20
wyświetleń: 25

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

BAJKOLANDIA „W klepsydrze czasu” – 250-lecie lokacji miasta Andrychowa

Rok 2017 jest rokiem szczególnym dla Andrychowa. Nasze miasto świętuje bowiem jubileusz 250-lecia lokacji, który pragniemy wyjątkowo uczcić. Obchody 250-lecia Andrychowa to przede wszystkim zwrócenie uwagi samych mieszkańców na historię regionu, walory krajobrazowe oraz dbałość o tworzenie pozytywnych i trwałych relacji między mieszkańcami. Jubileusz ten jest także doskonałą okazją do dyskusji nad tożsamością lokalną, do integracji międzypokoleniowej i wymiany międzykulturowej.


W tym roku Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie planuje organizację kilku wydarzeń kulturalnych w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów, ale i do licznie odwiedzających nas turystów, także z zagranicy...


W niedzielę 28 maja zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w siódmej edycji BAJKOLANDII, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „W klepsydrze czasu”! Bajkolandia to pozytywna, będąca źródłem radości – adresowana do dzieci i rodziców – impreza, która od kilku lat wpisana jest w życie kulturalne naszej gminy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest przybliżenie mieszkańcom gminy, zwłaszcza dzieciom, historii i kultury Andrychowa i okolic. Bajkolandia będzie realizowana w sąsiadujących ze sobą miejscach w centrum Andrychowa – Parku Miejskim oraz na Placu Mickiewicza. Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Radość” a Patronat Honorowy nad nią objęli Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa oraz Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.


W realizację przedsięwzięcia włącza się wiele organizacji oraz instytucji z całej gminy, m.in.: Fundacja WIIR z Andrychowa, Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie, Centrum Wspierania Rozwoju Małego Dziecka „PROMYCZEK”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie, Szkoły Podstawowe Nr 2 oraz Nr 4 w Andrychowie, Przedszkola z Andrychowa, Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie, ZSS w Sułkowicach-Łęgu, ZSS w Targanicach, ZSS w Zagórniku, ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, ZSS w Inwałdzie, ZSS w Roczynach, ZSS w Rzykach – Szkoła Podstawowa, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Andrychów, Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Andrychów im. Szarych Szeregów.


Elementami wzbogacającymi atrakcyjność tegorocznej edycji Bajkolandii będą m.in.: barwny korowód z udziałem grup rekonstrukcyjnych, reprezentacji szkół i instytucji, występ dziecięcego zespołu ludowego BŘECLAVÁNEK z Moraw, Fabryka Słodkości z Miss Ewą Wachowicz, Festiwal ognia oraz premiera książki „Legenda andrychowska. Tam, gdzie straszy duch kota czarnego jak noc”.
Dodatkowe informacje oraz szczegółowy program Bajkolandii znajdują się na stronach: http://www.kultura.andrychow.eu/bajkolandia,
http://www.250lat.andrychow.eu
oraz na profilu Facebook wydarzenia http://www.facebook.com/BajkolandiaAndrychow.

Zapraszamy!
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama