Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-12-03.

Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie

65,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: lubuskie
Firma: Sulechowski Dom Kultury im. F. Chopina
Powiat: zielonogórski
Miejscowość: Sulechów
Kod pocztowy: 66-110
Ulica: Al. Wielkopolska 3
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: dk-sulechow.com
   
dodano: 2017.10.04
ważne do: 2017.12.03
wyświetleń: 152

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Zapraszamy na Festiwal Muzyki F. Chopina w Sulechowie, który odbędzie się w dniach 17-19.11.2017r.
Kapitałem Festiwalu jest jego oddana publiczność, partnerzy instytucjonalni, liczni sponsorzy, światowej sławy wykonawcy i eksperci oraz atmosfera muzycznego święta. Tak jak co roku zawitają do Sulechowa goście z całej Polski, Anglii, Holandii i Niemiec. Festiwal objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Lubuskiego, Burmistrza Sulechowa oraz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Podczas IX edycji imprezy wystąpią: Jarosław Kostka z zespołem z projektem ,,Chopin Profanum”, który stanowi ,,hołd dla wielkiego twórcy, którego twórczość jest zapisaną improwizacją” oraz kolejna wielka gwiazda naszego Festiwalu – Michał Urbaniak, saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer. Występował w zespołach Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedy i Milesa Daviesa, grał z gwiazdami takimi jak Weather Report, Freddie Hubbard, Elvin Jones, Herbie Hancock, Chick Corea, Miles Davis, George Benson, Billy Cobham. Urbaniak zapraszał i był zapraszany do współpracy przez wielu znanych jazzmanów (Lenny White, Wayne Shorter, Marcus Miller, Joe Zawinul, Ron Carter, Kenny Barron, Buster Williams, Quincy Jones). W 1985 uczestniczył w sesji nagraniowej z Milesem Davisem do płyty „Tutu”. W 1992 jego nazwisko znalazło się wśród największych sław jazzu w pięciu kategoriach: album roku (II miejsce), muzyk roku (V miejsce), jazz electronic combo (V miejsce), kompozytor (IX miejsce) i skrzypek (IV miejsce). Również wielokrotnie wybierany był skrzypkiem roku w ankiecie Jazz Top magazynu "Jazz Forum".
Koncerty tych artystów to niewątpliwie kolejne znaczące wydarzenie artystyczne w historii Sulechowa. Ponadto tegorocznej edycji festiwalu towarzyszyć będą inne wydarzenia: wystawa, koncert młodych pianistów i wokalistów w Cigacicach i Trzebiechowie, spotkania autorskie oraz warsztaty pianistyczne i wokalne.

Dziś trudno sobie wyobrazić Sulechów bez tego wydarzenia, które przez swój niepowtarzalny klimat jest ewenementem, zestawiającym ze sobą wielkość miasta i rozmach imprezy. Nie bez przyczyny Festiwal zdobył już szereg wyróżnień i posiada wielu znaczących partnerów indywidualnych i instytucjonalnych. Szczegóły:festiwalchopina.pl
Serdecznie zapraszamy do Sulechowa !!!
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama