Wydarzenia

Wydarzenie archiwalne! Wygasło dnia: 2017-04-18.

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej "Wschody"

0,00 PLN
Wyślij wiadomość. Zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Województwo: lubelskie
Osoba: Kacper Sulowski
Powiat: m. Lublin
Miejscowość: Lubin
Kod pocztowy: 20-031
Ulica: Radziszewskiego 16
E-mail: pokaż adres e-mail
Strona WWW: http://wschodyfestiwal.pl/
   
dodano: 2017.01.18
ważne do: 2017.04.18
wyświetleń: 398

Informacje dodatkowe:

Szczegóły wydarzenia:

Festiwal Wschody jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym. Bada i prezentuje piosenkę artystyczną w jej szerokim rozumieniu. Bazą jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Jest tam też zakurzona czasem piosenka autorska, pokryta warstwą ckliwego żalu piosenka poetycka i niedoceniana piosenka aktorska. Wschody ciekawią się jednak tym, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może. Gdzie echa piosenki artystycznej odnajdujemy dziś? Nie ograniczają nas gatunki. Dźwięk, słowo i ekspresja!
VI Festiwal Wschody to konkurs piosenki - jego uczestnicy mają piękny głos i muzyczną intuicję, ale są też kreatywni i wrażliwi. Dla nich piosenka to słowo, dźwięk i wszystko, co pod tą warstwą: dusza, poezja i opowieść. Szukają. My ich do tego zachęcamy: do odkrycia na nowo piosenek skończonych i do tworzenia własnej wizji: swoim słowem i swoim dźwiękiem.
VI Festiwal Wschody to też koncerty. Pablopavo i Ludziki ze swoimi muzycznymi historiami, życiowymi - trochę warszawskimi, trochę miłosnymi. Będzie nowa płyta m.in. z singlem “Nie wiesz nic”, który przy okazji głośnego serialu, okrążył już kraj. Gaba Kulka zagra nowy album, “Kruche”, mający mocny, elektryczny charakter. Gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych. I w końcu Voo Voo. Czterech świetnych muzyków również przywiezie nową płytę, która - jak Wschody - będzie jednym z pierwszych wiosennych symboli przebudzenia.
Wschody, Lublin, 7-9 kwietnia
Program:
7 IV, piątek, ACK “Chatka Żaka”
12-14: I Koncert Konkursowy
15-17: II Koncert Konkursowy
19: Pablopavo i Ludziki
8 IV, sobota, ACK “Chatka Żaka”
12-14: III Koncert Konkursowy
15-17: IV Koncert Konkursowy
19: Gaba Kulka
9 IV, niedziela, Centrum Spotkania Kultur
18: Laureaci | Voo Voo
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Pozostała ilość znaków:

Polecane

Reklama